Kargo sektörü özellikle pandemi döneminde oldukça gelişti. Ancak kimi zaman müşteriler çeşitli sebeplerden ötürü kargo teslim almak için uzun süre bekleyebiliyor. Kargonuzu daha önce teslim almak için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. İlk olarak kargo siparişi vermeden satıcının sipariş memnuniyet düzeyini araştırmanız gerekiyor. Ardından aşağıdaki tüyolarımıza göz atabilirsiniz.

1) Siparişinizi 5’den Önce Verin

Gün içerisinde kargoların çalışma saati saat 5’e kadardır. Bundan dolayı 5’ten sonra vereceğiniz siparişlerden sonra kargonuzu daha geç teslim alabilirsiniz. Çoğu başarılı satıcı 5’ten önce verilen siparişlerde fırsat sunarak kargoları aynı gün vermektedir. Bundan dolayı hafta içi gün içerisinde 5’ten önce verilen siparişler aynı gün kargoya girer. Bu şekilde kargo teslimi daha hızlı gerçekleşmiş olur.

2) Size En Yakın Şubeyi Belirleyin

Size en yakın kargo şubesini belirlemeniz gerekmektedir. Bu şekilde kargonuzu bu kargo şirketinden vererek daha önce teslim alabilirsiniz. Bu noktaya dikkat ederek kargonuzu daha erken teslim alabilirsiniz.

3) Kargo Teslimat Süresini İnceleyin

Satın aldığınız siparişinizde e ticaret sitelerinde kargoya verme süreleri bulunmaktadır. Bazı satıcılar aynı gün kargoya verirken bazı satıcılar ise 2-3 gün içerisinde kargoya vermektedir. Bu detayı da iyice incelemeniz gerekmektedir. Bazı satıcılar ise daha geç kargoya verebilir. Satıcının kargoya verme süresi ne kadar az ise siparişiniz o kadar hızlı gelecektir. Bundan dolayı kargoyu erken teslim almak açısından bu detaya dikkat etmelisiniz.

4) Hızlı Gönderileri Tercih Edin

Hızlı gönderilen ürünleri tercih ederek, aldığınız ürünlere hızlıca ulaşabilirsiniz.

5) Self Servis Kargo Teslim Noktası Kargoparkı Tercih Edin

Kargopark kargolarınızı hızlı bir şekilde teslim almanızı sağlayan bir hizmettir. Üstelik kargo tesliminiz tamamen temassızdır.

Yeniliklerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!