Kargopark Muhaberat Çözümü Nedir?

Günümüzde idari işlerde kurumların operasyonel yüklerinin başında muhaberat yönetimi gelmektedir.

Kargopark, akıllı dolap çözümleri sunarak muhaberat departmanındaki yoğunluğu azaltarak daha az personel ile süreçlerin tamamlanmasına katkı sağlayan inovatif bir çözümdür.

Kurumların muhaberat departmanının yoğunluğunu çoğunlukla, personellerin internet üzerinden sipariş ettikleri paketler oluşturmaktadır.

Muhaberat personelinin şahsi gönderilerle harcadığı mesai ilave kaynak ihtiyacı da getirmektedir.

Ayrıca, personelin kargosunu teslim almak için gelmesi mesainin bölünmesi ve iş kaybı olarak da işverene yansımaktadır.

Kargopark tam da bu süreçte devreye girerek personellerin şahsi gönderilerinin mesai dışında alabilmesine, gelen gönderinin geriye gitmemesine ve muhaberat departmanını da şahsi gönderilerle meşgul etmemesini sağlar.

muhaberat çözümleri

Peki Kargopark Akıllı Dolap Çözümleri ile bunu nasıl yapar?

Gelen şahsi gönderiler, entegrasyonu bulunan kargo personelleri tarafından muhaberata teslim edilmeden Kargopark’a teslim edilir.

Teslimatı yapılan gönderi, paket sahibine kargo firması tarafından sms yolu ile bildirilir ve bir kod gönderilir.

Gelen bu kod sayesinde paket sahibi dilediği zaman kargosunu Kargopark’tan teslim alabilir.

Entegrasyonu olmayan firmalar için de muhaberat personeli kargo görevlisine tanımlayacağı özel bir kullanıcı girişi ile yetki vererek tüm kargo firmalarından gelen şahsi gönderileri Kargopark’a bırakılmasını sağlayabilir.

Gelen Gönderiler Kontrol Altında

Kurum içi gelen gönderiler için de Kargopark’ın bir çözümü bulunmaktadır.

Kuruma gelen gönderiler entegrasyonu bulunan kargo firmalarının oluşturduğu barkodlar sayesinde kolaylıkla sisteme kayıt edilebilir.

Gelen bu gönderilerin muhatabına veya departmana yine gönderinin geldiğine dair bir uyarı gönderilir.

Kayıt altına alınan gönderiler, departmanlarda bulunan Kargopark dolabına yerleştirilir ve kişiler gönderileri kendi uygulamaları ile dolabı açarak oradan teslim alabilirler.

Gönderileri aldıkları zaman ve kullanıcı elektronik ortamda yazılımda kayıtları tutulur ve raporlanabilir. Teslimat süreçleri bu şekilde tamamlanmış olur.

Departmanların yapacakları gönderilerde ise, gönderimi yapacak personel yazılım üzerinde gönderiye ait detayları girer ve entegrasyonu bulunan kargo firması tarafında barkod numarası otomatik olarak oluşur.

Barkod numarası oluşan gönderi departmanda bulunan gönderilecekler dolabına teslim edilir ve muhaberat görevlisi daha sonra gelerek kendi uygulaması ile dolabı açar ve göndermek üzere teslim aldığı kayıt altına alınmış olur.

Daha sonra muhaberat personeli oluşan barkod numarasını gönderinin üzerine yapıştırır ve hem kargo firması tarafında hem de muhaberat programında gönderi kayıt altına alınmış olur.

Kargopark’ın muhaberat çözümü ve diğer yazılım, donanım çözümleri için lütfen bizimle iletişime geçin.

DAHA FAZLA BİLGİ AL