Kargopark’tan İki Önemli İş Birliği!

Yaklaşık bir yıldır hayatımızda olan ve tüm insanlığı oldukça olumsuz yönde etkileyen Covid-19 pandemisi, şüphesiz ki içinde yaşadığımız dünyayı, düzenimizi, alışkanlıklarımızı ve isteklerimizi çok büyük ölçüde değiştirdi. 

Özellikle önlemler ve kısıtlamalar sebebiyle, her türlü ihtiyaç için insanlar artık e-ticaret sitelerini kullanır hale geldiler. Bugün, market alışverişinden giyime, kozmetikten elektroniğe, akla gelebilecek her türlü ihtiyaç, alışveriş platformları sayesinde online olarak, birkaç tıkla bilgisayar başından veya mobil cihazlardan kolayca halledilebiliyor. 

Bu durum, pandemi ve karantina süreçleri boyunca, tüm dünyada online alışverişlerde inanılmaz bir artış meydana gelmesini sağladı. 2019 yılının ilk 6 ayında, 2018 yılının ilk 6 ayına oranla e-ticaret hacmi %64’lük bir artış göstermiştir.

Online alışveriş oranlarındaki bu inanılmaz artış, kargo ihtiyaçlarının şekillenmesine sebep oldu.

Kargopark ile kargo teslim alımı self servis hale geliyor!

Tüm bu ihtiyaçlara çözüm olarak doğan ve istenilmeyen durumların önüne geçen Kargopark, kargo teslim alımını self servis hale getiren, 7/24 ulaşılabilen ve güvenlik kameraları ile izlenen bir ortak kargo istasyonudur. Kargopark sayesinde, bekleyenler kargo sahipleri değil, kargolar oluyor. Ortak kargo istasyonuna teslim edilen paketleri sahipleri, istedikleri günde, günün diledikleri saatinde teslim alma imkanına kavuşuyorlar. 

Kargopark – Opet Ultrakargo – İşbirliği 

Opet  ile yaptığımız işbirliği sayesinde, ortak kargo teslim noktası sayısını her geçen gün arttırıyor ve kullanıcılara daha geniş bir hizmet alanı sunmak için durmak bilmeden çalışıyoruz.

Kullanıcılar, Türkiye’de 1500’ü aşkın istasyonu bulunan Opet’in kullanıcılar için en uygun olan lokasyonlara konumlandırılan 7/24 Akıllı Teslimat Dolapları ile hizmet vermekteyiz. Kargo şirketleri ile entegre bir şekilde çalışan Opet Ultrakargo istasyonlardan kendilerine en yakın olan istasyonu seçip paketlerinin seçtikleri istasyona teslim edilmesini isteyebilir, diledikleri zaman gidip paketlerini teslim alabilirler. 

Kargopark – Trendyol İşbirliği

Üstelik Kargopark, Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol alışverişlerinde de kullanılabiliyor. Kargo, teslim noktası olarak seçilen ortak kargo istasyonuna teslim edildiğinde müşteri kısa mesajla bilgilendiriliyor.  Böylelikle müşteri dilediği zaman kargosunu temassız ve güvenli bir şekilde teslim alabiliyor. Kilitli dolaplarda sahiplerini güvenle bekleyen kargolar, 7/24 güvenlik kameraları ile izleniyor ve böylelikle tüm güvenlik zafiyetlerinin önüne de geçilmiş oluyor. Temassız teslimat özelliği ile dilersen Mobil uygulama üzerinden alacağın QR Kodu Kargopark İstasyonuna göstermen ve açılan kapaktan ürününü alman çok kolay.

Kargopark, sizlere kargo teslim almanın yepyeni ve çözüm odaklı bir yolunu sunuyor! Evde kargo bekleme ve şubeye gitme gibi dertleriniz artık tarih oldu. 

Kargopark ile ilgili daha detaylı bilgi almak, kargo teslim noktası olmak ve şartları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Yeniliklerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Kargopark, basının da ilgi odağında!