Tüm e-ticaret ve kargo firmalarıyla entegre olabilen paylaşımlı akıllı kargo otomatı Kargopark ile, evde olmasanız bile kargonuzu 7/24 teslim alabiliyorsunuz. Kargopark’lar, metro durakları, akaryakıt istasyonları, zincir marketler ve toplu yaşam alanlarında yer alıyor.

2021 yılında e-ticaret pazarı dünya çapında 4,9 trilyon doları geçti ve bu sayının 2022’nin sonunda 5,5 trilyon doların üzerine çıkacağı tahmin edilirken Türkiye’de ise 2021 yılında e-ticaret pazarı 300 milyar dolara ulaştı. Artan e-ticaret hacmi, sipariş verilen ürünün zamanında teslim edilmemesi ya da evde bulunulmadığında siparişin alınamaması gibi çeşitli sorunları beraberinde getiriyor. Sektördeki bu soruna çözüm getirmek üzere Senkron Yazılım tarafından geliştirilen paylaşımlı akıllı kargo otomatı Kargopark, tüm e-ticaret ve kargo firmalarıyla entegrasyon sayesinde online alışverişte teslimat adresi olarak kendisine en uygun Kargopark’ı seçen tüketicilerin kargolarını 7/24 teslim alabilmesini sağlıyor. Kargopark’lar; metro durakları, akaryakıt istasyonları, zincir marketler ve toplu yaşam alanlarında yer alıyor.

2021 yılında e-ticaret pazarı dünya çapında 4,9 trilyon doları geçti ve bu sayının 2022’nin sonunda 5,5 trilyon doların üzerine çıkacağı tahmin edilirken Türkiye’de ise 2021 yılında e-ticaret pazarı 300 milyar dolara ulaştı. Artan e-ticaret hacmi, sipariş verilen ürünün zamanında teslim edilmemesi ya da eve bulunulmadığında siparişin alınamaması gibi çeşitli sorunları beraberinde getiriyor. Sektördeki bu soruna çözüm getirmek üzere Senkron Yazılım tarafından geliştirilen paylaşımlı akıllı kargo otomatı Kargopark, 7/24 güvenli, hızlı ve temassız teslimat imkanı sağlıyor.

E-ticaret hacminin artışıyla oluşan kargo talebinin karşılanabilmesi için alternatif dağıtım kanallarına ihtiyaç duyulduğunu belirten Senkron Yazılım CEO’su Erdal Özkan, “Bu gerçekten yola çıkarak paylaşımlı akıllı kargo otomatı Kargopark’ı geliştirdik. Tüm e-ticaret ve kargo firmalarıyla entegrasyon sayesinde online alışverişte teslimat adresi olarak kendisine en uygun Kargopark’ı seçen tüketicilerin kargolarını 7/24 güvenli bir şekilde teslim alabilmelerini sağlıyoruz. Ayrıca eve teslimat isteyen, ancak paket ulaştığında evde olmayan tüketicilerin paketleri de Kargopark noktalarına bırakılabilecek” diyor.

Metro durakları, akaryakıt istasyonları, zincir marketler ve toplu yaşam alanlarında yer alıyor

Senkron Yazılım, 2015 yılında Türkiye’nin ilk akıllı kargo dolabını üreten yerli üretici konumundadır. Bu bilgi ve deneyime sahip Senkron Yazılım tarafından geliştirilen Kargopark’ın; metro duraklarında, akaryakıt istasyonlarında, toplu yaşam alanlarında, işyerlerinde, zincir marketlerde ve üniversitelerde kurulumları başladı. Şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli ve Eskişehir olmak üzere 7 ilde 150’den fazla noktada Kargopark istasyonu bulunuyor ve 2022 sonunda bu sayının 250’ye çıkarılması hedefleniyor. Tüketiciler, güvenlik kameralarıyla izlenen Kargopark istasyonlarındaki kargolarını, tek kullanımlık şifrelerini kullanarak ya da mobil uygulama vasıtasıyla teslim alabiliyorlar.

E-ticaret siteleri ve kargo şirketleri kolaylıkla entegre olabiliyor

Trendyol Express, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo ve MNG Kargo ile entegrasyona sahip olan paylaşımlı akıllı kargo otomatı Kargopark, Trendyol sitesinden yapılan alışverişlerde teslimat noktası olarak seçilebiliyor. Migros markerlerde, Opet akaryakıt istasyonlarında ve metro duraklarında bulunan Kargopark’a yakında farklı e-ticaret siteleri ve kargo şirketleri ile birlikte üniversitelerin, belediyelerin ve meydanların da dahil olması hedefleniyor.


Kaynak